Liron’s Recommendations

ושומרים לי על הסוכר בדם​

פיתרון למעדן שוקולד

מעדן שוקולד 7.4 גרם פחמימה לגביע של שטראוס. שימו לב לבחור את המעדן עם ה 0.5 אחוז שומן. יש בו פחות פחמימות. מתאים במיוחד לילדים סוכרתיים

פיתרון לחלב

חלב סויה ללא סוכר של תנובה- 0.5 גרם פחמימה ל 100 מ"ל חלב. לעומת 5 גרם פחמימה בחלב רגיל.

פיתרון לגבינה קשה

במוצר הזה אין בכלל פחמימות. מתאים לסוכרתיים לשימוש בפשטידות, פיצות והקרמה במרקים. יכול לשמש כאחד המרכיבים לבצק בורקיטס או תחתית של קיש.

שמנת מתוקה דלת פחמימה

מבין כל היצרניות הקיימות בשוק, זו השמנת הכי דלה בפחמימה שקיימת. יש בה רק 2.4 גרם פחמימה ל 100 מ"ל שמנת. יש בה גם 38 אחוז שומן. אני משתמשת בה ובכך מוזילה את כמות הפחמימות/סוכרים שלי באוכל שאני מכינה בבית. מתאים גם לרטבים, גם לאפיה, וגם לקרמים.

שוקולד

מי חולם על רוטב שוקולד? הנה חומר גלם לשוקולד וממנו אפשר להכין שוקולד ביתי. ממיסים את השוקולד הזה עם שמנת מתוקה דלת פחמימה של טרה, עם ממתיק בטיחותי לסוכרתיים- אריתריטול והנה שוקולד טעים שגם ילדים אוהבים. בשוקולד הזה יש 8 גרם פחמימה ל 100 גרם מוצר. שומר לי על הסוכר בדם.

ממרח שקדים

את ממרח השקדים הזה אני מורחת על לחם דל פחמימה. אני משתמשת בו גם בבסיס לבצק של קרואסונים דלים בפחמימה ששומרים לי על הסוכר בדם. יש בו רק 4.4 גרם פחמימה ל 100 גרם ממרח. הוא טעים והוא הכי זול בפחמימות וסוכרים שאני מצאתי. בתאבון !

sweetango 2 go

הכירו את הממתיק המצויין הזה במיוחד לשתיה חמה. הוא בלי פחמימות ובלי סוכר בכלל. לא מתחבא בו סוכר בשמות אחרים. הוא עליי כל הזמן, אני לא זזה בלעדיו. ממתיק לי גם שתיה חמה וגם שתיה קרה כשבא לי. אין לו טעם לוואי והוא מבחינתי המוצר האידאלי עבורי כסוכרתית.

עוגיות לב חמאה

עוגיות חמאה מטריפות, טעימות ופריכות של מאפיית 'לחם עד הבית' ברמת גן. פתרון מושלם לקפה של הבוקר. בכל עוגייה יש 0.7 גרם פחמימה, שזה מעט מאוד ושומר לי על הסוכר בדם. הנה הטלפון של המאפיה להזמנת עוגיות: 054-6000650

לחמניות פגז

לחמניות יוצאות דופן מבית היוצר של מאפיית 'פרפקיטו' בקרית ביאליק שבצפון. בכל לחמנייה יש 1.9 גרם פחמימה. טעים לי מאוד ושומר לי על הסוכר בדם. בדקתי אותו על הסוכר שלי בדם והתוצאות מושלמות. מתאים לכל סוגי הסוכרת. אני אוכלת אותן עם גבינה צהובה או חביתה, בכל שעה ביום.

חטיפים בטעמים

החטיף היחידי בארץ שהוא גם טעים וגם דל מאוד בפחמימה. שומר לי על הסוכר בדם ומשביע. הוא נוח לנשיאה ואני לוקחת אותו איתי לכל מקום בתיק. יש בו רק 2.3 גרם פחמימה וזה מושלם לי לסוכר בדם ולארוחת ביניים. אני מרגישה ביטחון שתמיד יש לי מה לאכול איתי.

פיתות נפלאות

איזה כיף! מצאתי פיתרון לפיתה דלת פחמימה, טעימה כל כך ויש בה רק 2.1 גרם פחמימה . היא שומרת לי על הסוכר בדם. ואני חופשיה לאכול סביח בפיתה, שווארמה בפיתה, חביתה בפיתה וכל מה שחלמתי עליו מאז שקיבלתי סוכרת. אני ממליצה בחום לנסות את הפיתות האלו.

לחם כפרי

לחם כפרי טעים ומשביע של מאפיית 'לחם עד הבית'. כל כך רציתי כריך טעים עם חביתה או נקניק ומלפפון, והנה בדקתי ומצאתי שהלחם הכפרי הזה שומר לי על הסוכר בדם ומאפשר לי לנהל את היום שלי בצורה רגועה ומסודרת. רק 2.2 גרם פחמימה לפרוסה. אני מרגישה טוב, אוכלת טוב, והסוכר שלי מאוזן בדם. איכות חיים לסוכרתיים עם הלחם הזה- כי גם לנו הסוכרתיים מגיע. אני גאה לתת לכם את הטלפון של מאפיית 'לחם עד הבית'- 054-6000650

תו תקן אוכל לסוכרתיים

  1. מטרה:

מטרת הסימן המאשר “איכות חיים לסוכרתיים” היא לשמש כסמן לעניין התאמת מוצר או שירות (להלן: “מוצר“) לשימושם הייחודי של חולי סכרת בכפוף לאמור בתקנון זה. הסימן המאשר יכלול סימון גרפי, שעשוי להשתנות מפעם לפעם. הסימון הנוכחי הינו:

  1. הבדיקה:

גב’ לירון מידן (להלן: “בעלת הסימן“) תבצע, בהתאם לשיקול דעתה, בדיקות לצורך בחינת המוצר. הבקשה לתת אישור שימוש בסימן עשויה להיות כרוכה בבדיקה אישית שתבצע בעלת הסימן, כסובלת ממחלת הסוכרת וזאת לרבות באמצעות צריכת המוצרים על ידי בעלת הסימן ובדיקת השפעתו על רמת הסוכר בדם שלה באמצעות מד סוכר בו היא עושה שימוש- כמו כן הבדיקה עשויה לכלול בדיקת רכיבי המוצר, טעמו, צורתו  וכיוצא בזה. 

האישור לשימוש בתו מהווה רק אישור של לירון שהיא מצאה מוצר זה מתאים לצריכה על ידה בלבד, וכן שהוא לטעמה ובאיכות טובה. אישור התו אינו מהווה כל ייעוץ , עצה, המלצה או חוות דעת בקשר להתאמת המוצר לכל מטרה, לרבות לסוכרתיים. 

  1. תוקף הבדיקה וזכאות לשימוש בסימן המאשר

כל מוצר שיעבור את הבדיקה ויימצא מתאים (להלן: “מוצר זכאי“), יהיה ניתן לסימון באמצעות הסימן המאשר. הזכות לסימון המוצר הזכאי בסימן המאשר תהא לתקופה בת שנה בכל פעם, ובכפוף לתשלום בגין בדיקת המוצר, תשלום עתי ו/או דמי שימוש שנתיים.

מוצר זכאי, אשר שולם בגינו עלות הבדיקה וכן דמי השימוש בסימן, כפי שיקבע מזמן לזמן, יהיה כשיר לשאת את הסימן המאשר על גביו, על גבי אריזתו ובמסמכים מצורפים לו. ניתן לפרסם מוצר זכאי בצירוף הסימן המאשר במדיה חברתית, מדיה דיגיטלית ובפרסומים כתובים אחרים.

אין לבצע כל שינוי במוצר, בהרכבו וברכיביו (להלן: “שינוי במוצר“) מבלי להודיע על כך לבעלת הסימן. שינוי במוצר שיבוצע מבלי שניתנה הודעה לבעלת הסימן יגרור לביטול זכאות המוצר לסימון על ידי הסימן המאשר. בעל המוצר לא יהא זכאי להחזר כספי כלשהו בגין התקופה שנשללה.

מוצר שנבחן ואושר מחמת טעות או הטעיה בנתונים שהיו בפני בעלת הסימן בעת ביצוע הבדיקה, תישלל ממנו הזכאות אף בתוך תקופת השנה מהמועד בו הוא נתקבל, וזאת בתוך 14 יום מיום שבעלת הסימן תודיע על כך. בעל המוצר יהא זכאי לטעון לעניין זה בתוך 7 ימים. החלטה סופית תתקבל על ידי בעלת הסימן ובהתאם לשיקול דעתה הבלעדי. בעל המוצר לא יהא זכאי להחזר כספי כלשהו בגין התקופה שנשללה.

  1. יובהר כי הבדיקה נכונה למועד ביצועה בלבד, וכי יתכן ובמהלך פעילות שיווקו של מוצר, ימצאו מאפיינים אשר אינם תואמים לשימוש צרכנים הלוקים בסוכרת. שינוי כאמור יביא לשלילת התו, ככל שהליקויים לא יתוקנו לשביעות רצונה של בעלת הסימן בתוך שבועיים ממועד שבעלת הסימן תודיע לבעל המוצר.
  2. חידוש האישור:

בעל מוצר זכאי רשאי לחדש, בתשלום, את אישור המוצר. בעת בדיקת חידוש האישור, בעלת הסימן תהא רשאית לבצע בדיקות מתאימות בכדי לבחון האם המוצר ממשיך להתאים לקריטריונים שנקבעו על ידה. סירוב לחדש ייעשה על סמך שיקול דעתה הבלעדי של בעלת הסימן ללא חובת הנמקה מצידה. 

  1. אין לעשות שימוש בסימן המאשר, בשמה של בעלת הסימן, או בכל סימן דומה לאלה, ללא היתר מראש ובכתב. הפרת מי מהוראות אלה, מהווה הפרה של תקנון זה, והוא מהווה עילה לביטול הזכאות לסימון המוצר. הפרה כאמור עשויה להוות הפרה של קניין רוחני, עוולה של גניבת עין וכיוצא באלה.